• 1401/06/30 - 09:02
  • تعداد بازدید : 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تبیین راه های مقابله با بیماری تب کریمه کنگو در کلاس آموزشی دامپزشکی روستای سینان اسفراین

در کلاس آموزشی که برای تعدادی از دامداران روستای سینان شهرستان اسفراین برگزار گردید، راههای پیشگیری و مقابله با بیماری تب کریمه کنگو تبیین و توضیح داده شد.

بنا براعلام روابط عمومی شبکه دامپزشکی اسفراین، در راستای افزایش اطلاعات بهداشتی دامداران روستای سینان در مقابله و پیشگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو، کلاس آموزشی با موضوع بیماری مذکور برای تعدادی از دامداران این روستا توسط کارشناس شبکه دامپزشکی اسفراین برگزار گردید.

بیماری تب کریمه کنگو یا تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (cchf) یک بیماری مشترک بین انسان و دام و به شدت واگیردار است که اغلب توسط گزش کنه آلوده یا له کردن آن روی پوست به فرد منتقل می شود. از دیگر دلایل ابتلاء به این بیماری می توان به تماس فرد با دام آلوده در حین ذبح، قطعه قطعه کردن و تمیز کردن پوست، خون و ترشحات و همچنین مصرف گوشت تازه خام یا نیم پز دام و تماس با خون و ترشحات بیمار اشاره کرد.

حفاظت فردی و استفاده از دستکش، لباس کار و ... خرید دام از مکان های مورد تائید دامپزشکی، ذبح دام در کشتارگاه دام، نگهداری گوشت به مدت 24 ساعت در پیش سرد کشتارگاه، سمپاشی به موقع دامداری ها و بدن دام از جمله راههای پیشگیری از ابتلاء به این بیماری کشنده می باشد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,شبکه دامپزشکی شهرستان اسفراین
  • کد خبر : 290633

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه