• 1401/08/29 - 00:20
  • تعداد بازدید : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماری های حیات وحش برای محیط بانان پارک ملی گلستان

دوره آموزشی آشنایی با بیماری های حیات وحش برای محیط بانان پارک ملی گلستان در محل پاسگاه محیط بانی میرزا بایلو برگزار گردید.

به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی مانه و سملقان: یک دوره آموزشی آشنایی با بیماری های حیات وحش ویژه محیط بانان پارک ملی گلستان برگزار گردید.

این دوره آموزشی با همکاری شبکه ها دامپزشکی شهرستان های مانه و سملقان و گرمه و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان با تدریس دکتر شاهین قهرمانی رئییس اداره آموزش و ترویج دامپزشکی خراسان شمالی جهت آشنایی با بیماری های حیات وحش ویژه محیط بانان پارک ملی گلستان که آماده اعزام به مناطق حفاظت شده پارک ملی جهت سرشماری سالیانه وحوش این پارک شده بودند برگزار گردید.

قهرمانی در این دوره آموزشی با توجه به اهمیت بیماری هایی مانند طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr)، آبله، هاری و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بحث و بررسی در مورد عوامل بیماری، روش های انتقال بیماری، عوامل تشدید کننده بیماری، شناخت علائم بالینی در حیوانات، کنترل و پیشگیری و درمان آن پرداخته شده در پایان نیز به علت اینکه بیماری های ذکر شده مشترک با دام های اهلی میباشند، گزارشی از وضعیت بیماری های مذکور در سطح استان خراسان شمالی جهت آگاهی و افزایش سطح هوشیاری محیط بانان در هنگام گشت زنی و سرشماری وحوش در پارک ملی گلستان ارائه گردید. پارک ملی گلستان قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده ایران با وسعت حدود 900 کیلومتر مربع با تعداد 302 گونه جانوری است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و در استان گلستان و خراسان شمالی واقع شده است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,شبکه دامپزشکی شهرستان مانه و سملقان
  • کد خبر : 294567

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه