• 1400/07/10 - 14:59
  • تعداد بازدید : 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت هفته دامپزشکی آغاز شد

طرح واکسیناسیون رایگان طیور روستایی خراسان شمالی علیه نیوکاسل

در نخستین روز هفته دامپزشکی، طرح واکسیناسیون رایگان طیور بومی و روستایی استان خراسان شمالی علیه بیماری نیوکاسل آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، آیین افتتاحیه این طرح در بجنورد ظهر شنبه با حضور فرماندار مرکز استان و معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی در روستای ارکان برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی در این مراسم با اشاره به ارائه خدمات بی وقفه دامپزشکی در تمام طول سال در قبال بهره برداران اعم از تولیدکنندگان روستایی و صنعتی، اجرای این طرح را گام دیگری در راستای کمک به حفظ اشتغال و بهره وری و توسعه پایدار جوامع بومی و محلی دانست.

دکتر حمید رمضانی گفت: در این طرح که در ادامه مراحل قبلی هم زمان در سراسر استان انجام می شود، پرندگان بومی و روستایی در برابر بیماری خسارت بار نیوکاسل واکسینه می شوند تا ضمن کمک به اقتصاد خرد بهره برداران روستایی، از سرایت احتمالی بیماری به واحدهای پرورش صنعتی نیز جلوگیری شود.

دکتر سید فرزین حسینی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور در دامپزشکی استان نیز توضیحات فنی درخصوص شیوه اجرا و مراحل انجام طرح ارائه کرد.

غلامرضا عوض زاده فرماندار بجنورد و محمدزاده معاون سازمان جهادکشاورزی استان نیز در جمع اهالی روستا با اظهار رضایت از خدمات رسانی مطلوب دامپزشکی استان در قبال بهره برداران، از تلاش های مدیران و کارکنان دامپزشکی قدردانی کردند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,شبکه دامپزشکی شهرستان بجنورد,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277400

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه