• 1400/01/07 - 12:41
  • تعداد بازدید : 10
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نظارت دامپزشکی خراسان شمالی بر استحصال 30 هزار تن گوشت سفید و قرمز در سال 99

سال گذشته حدود 30 هزار تن گوشت سفید و قرمز با نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی خراسان شمالی در کشتارگاه های دام و طیور این استان استحصال و روانه بازارهای مصرف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، سرپرست این اداره کل در این باره گفت: سال گذشته با نظارت های مستمر بازرسان بهداشتی و ناظران شرعی مستقر در 8 کشتارگاه دام و 3 کشتارگاه طیور این استان، بیش از 13 میلیون قطعه انواع طیور و 78 هزار رأس دام سبک و سنگین کشتار شد که حاصل آن 26 هزار و 324 تن گوشت مرغ و 3 هزار و 636 تن گوشت قرمز بود.

دکتر حمید رمضانی یادآور شد: برای حفظ بهداشت عمومی و سلامت مصرف کننده، در این نظارت و بازرسی ها بیش از 120 تن گوشت و فرآورده ناسالم هم از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

این مقام مسئول در ادامه به نظارت های مستمر دامپزشکی خراسان شمالی بر مراکز تولید، فرآوری، نگهداری و عرضه انواع فرآورده های خام دامی نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته بیش از 47 هزار نوبت بازدید از این مراکز انجام شد که در نتیجه آن، 16 تن فرآورده غیربهداشتی یا غیرمجاز، کشف و ضبط و معدوم شد و 172 متخلف با تشکیل پرونده و تکمیل مستندات به مراجع صلاحیت دار قضایی ازجمله تعزیرات حکومتی و دادستانی شهرستان های استان معرفی شدند و یک مرکز متخلف نیز پلمب شد.

وی از عموم مصرف کنندگان خواست، فرآورده های پروتئینی سبد خانوار را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام یا مشاهده موارد مشکوک و تخفات بهداشتی، در تماس با سامانه تلفنی چهاررقمی دامپزشکی به شماره 1512 ، موضوع را اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان رسیدگی شود./

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272784
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید