• 1400/01/07 - 12:44
  • تعداد بازدید : 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آمار جوجه ریزی سالانه در مرغداری های خراسان شمالی به مرز 10 میلیون قطعه رسید

سرپرست اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از نظارت بهداشتی این اداره کل بر جوجه ریزی 9 میلیون و 433 هزار قطعه طیور گوشتی و 53 هزار قطعه مرغ تخمگذار در مزارع پرورش صنعتی طیور این استان در سال 99 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، دکتر حمید رمضانی گفت: سال گذشته به طور میانگین در هر دوره 67 مزرعه مرغ گوشتی که 70 درصد مرغداری های استان را شامل می شود، در کنار یک واحد پرورش مرغ اجداد گوشتی، 2 واحد تخمگذار و 7 مزرعه شترمرغ در استان فعال بودند.

وی به اقدامات فنی و بهداشتی دامپزشکی استان برای نظارت بر سلامت این واحدها و پشتیبانی از تولید و تأمین امنیت غذایی جامعه هم اشاره داشت و خاطرنشان کرد: سال گذشته آمار واکسیناسیون طیور صنعتی در استان به مرز 27 میلیون قطعه نوبت سر رسید. سرپرست دامپزشکی خراسان شمالی به شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی استان های کشور در سال گذشته هم اشاره داشت و تأکید کرد: با توجه به پایش و مراقبت های فعال که دامپزشکی خراسان شمالی با همکاری حفاظت محیط زیست و بخش خصوصی داشت، هیچ موردی از این بیماری خسارت بار در استان مشاهده نشد و از این نظر استان پاک بودیم.

دکتر رمضانی به 136 مزرعه پرورش انواع ماهی در استان اعم از سردآبی، تفریخ و پرورش، گرمابی و زینتی هم اشاره کرد و گفت: دامپزشکی خراسان شمالی سال گذشته با 170 نوبت بازدید از این مزارع و نمونه برداری و انجام بیش از 500 فقره آزمایش تشخیصی، بر کیفیت فعالیت این واحدها و تضمین سلامت فرآورده های آن ها نظارت داشت.

وی از مرغداران و آبزی پروران استان خواست، با رعایت شرایط قرنطینه و اصول امنیت زیستی و همکاری تنگاتنگ با دامپزشکی، به ارتقای شرایط بهداشتی و بازدهی تولید در واحدهای تحت مدیریت خود کمک کنند./

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272785
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید